Barion Pixel

(Videó) Csakra Jógagyakorlás és Meditáció


Önismereti csakra jógatábor indul most júliusban. Maradt még néhány szabad helyünk. A részletekért kattints IDE.

(az ingyenes videót a lap alján találod)


A csakrák az emberi test energia-centrumai, amelyek a jógikus és hindu vallási hagyományok szerint kulcsfontosságú szerepet játszanak a testi és lelki egészség fenntartásában.

A csakrák a test különböző pontjain helyezkednek el, a gerinc aljától a fejtetőig, és minden csakrának megvan a maga specifikus szerepe és jelentősége.

A jógagyakorlás és a csakrák közötti kapcsolat mély és összetett.

A jógapoziciók, vagy ászanák, és a légzéstechnikák, mint például a pránájáma, célja a csakrák aktiválása és az energia (prána) szabad áramlásának elősegítése a csakrák mentén.

Ez az energiaáramlás hozzájárul az egyén fizikai, mentális és spirituális jólétéhez.

1. Muladhara (gyökércsakra)

Ez a csakra a gerinc alján helyezkedik el, és az alapvető túléléshez, stabilitáshoz kapcsolódik.

Jógagyakorlatok, mint a tadasana (hegyállás) vagy a balasana (gyermekpóz), célozzák ezt a területet az energia aktiválására és a földelés érzésének fokozására.

2. Svadhisthana (szakrális csakra)

A medence területén található, az érzelmek és a szexualitás centruma. A második csakrához kapcsolódó ászanák, például a baddha konasana (lepkés póz) vagy az apánászana (térd a mellkasra póz), segítenek az érzelmi egyensúly és a kreativitás fokozásában.

3. Manipura (napfonat csakra)

A köldök környékén elhelyezkedő csakra, amely az önbizalom és az erő központja. Ászanák, mint például a navasana (csónakpóz) vagy a bhujangasana (kobra póz), erősítik ezt a területet, növelve az önbizalmat és az akaraterőt.

4. Anahata (szívcsakra)

A szív területén elhelyezkedő csakra, amely a szeretet és az együttérzés központja. Gyakorlatok, mint a ustrasana (tevepóz) vagy a setu bandhasana (híd póz), céljuk a szív megnyitása és az együttérzés erősítése.

5. Vishuddha (torokcsakra)

A kommunikáció és az önkifejezés csakraja, a toroknál helyezkedik el. Ászanák, mint az sarvangasana (gyertyaállás) vagy a matsyasana (halpóz), segítenek a kommunikációs képességek javításában.

6. Ajna (harmadik szem csakra)

A homlok közepén, a szemek felett helyezkedik el, és a megértés és intuíció központja. Meditációs gyakorlatok, mint a padmasana (lótusz póz), a koncentráció és a belső látás fejlesztését szolgálják.

7. Sahasrara (koronacsakra)

A fej tetején helyezkedik el, és a spirituális kapcsolatot és megvilágosodást szimbolizálja. Meditációs gyakorlatok, például a szamádhi állapot elérése, a legmagasabb tudatállapotot és spirituális összeköttetést célozz.

A közel 2 órás csakra jógagyakorlás és meditációs videó megtekintéséhez kattints a lenti lejátszás gombra. Jó gyakorlást kívánok neked.


Önismereti csakra jógatábor indul most júliusban. Maradt még néhány szabad helyünk. A részletekért kattints IDE.



Önismereti csakra jógatábor indul most júliusban. Maradt még néhány szabad helyünk. A részletekért kattints IDE.


10 hozzászólás a(z) “(Videó) Csakra Jógagyakorlás és Meditáció”bejegyzéshez

  1. Varga Miklósné

    Mónika! Köszönöm a videót. Megint sokat tanultam.
    Mindig elbűvöl az anyagról elmondott tudásod.
    Gratulálok Te igazi mester vagy.

Vélemény? Hozzászólás?

Az e-mail címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük

Ez az oldal az Akismet szolgáltatást használja a spam csökkentésére. Ismerje meg a hozzászólás adatainak feldolgozását .